FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają mi Klientki podczas rezerwowania terminu na makijaż i fryzurę. Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania napisz do mnie na annastachniak@gmail.com i kontakt@annastachniak.pl lub zadzwoń 509 385 570, chętnie odpowiem.

 

Makijaż i fryzura ślubna - Najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej zarezerwować termin na makijaż i fryzurę ślubną?

Im szybciej tym lepiej, minimum 8 miesięcy przed ślubem. Terminy na usługi ślubne na kolejne lata rezerwuję non-stop, dlatego warto zapisać się z wyprzedzeniem. Niektóre moje Klientki rezerwują terminy nawet z rocznym wyprzedzeniem, wtedy mają pewność, że termin będzie dostępny. Terminy z poza sezonu ślubnego (XI – III), są bardziej dostępne, nawet na 3 tygodnie przed interesującą Cię datą.

Kiedy najlepiej wykonać próbę makijażu ślubnego?

Próbę makijażu ślubnego najlepiej wykonać około 5- 6 miesięcy przed ślubem. Udając się na usługę próbną, warto mieć wybrana suknie ślubną, gdyż jest to dla nas punkt wyjścia w doborze makijażu, fryzury i stylizacji ślubnej.

Dlaczego warto umówić się na usługę probną tak wcześnie?

Okres ten jest najbardziej optymalny, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej cery. Podczas próby, poza wykonaniem makijażu i fryzury próbnej, przeprowadzam również z Klientką konsultację pielęgnacyjną, ustalamy, jakie są problemy z cerą, analizujemy pielęgnację w domu. Na podstawie tego wywiadu ustalam dla Panny Młodej indywidualny program pielęgnacyjny dostosowany do potrzeb jej skóry. Im wcześniej taki pogram pielęgnacyjny wprowadzisz w życie, tym szybciej zaczniesz zauważać pozytywne zmiany w wyglądzie swojej cery. Na dobrze nawilżonej i wypielęgnowanej cerze makijaż będzie prezentował się jeszcze piękniej i bardziej naturalnie, będzie też bardziej trwały.

Czy mogę umówić się na usługę próbną w sobotę?

Oczywiście w pierwszych miesiącach roku (styczeń – marzec) istnieje możliwość umówienia się na próbę w sobotę. W sezonie ślubnym (kwiecień – październik) w soboty głównie wykonuję makijaże ślubne, a na usługi próbne umawiam się w innym dogodnym dla Ciebie terminie.  

Czy muszę wykonać próbę makijażu i fryzury?

Tak, próba makijażu i fryzury jest bardzo ważna. Pozwala Ci zobaczyć się w stylizacji, która stworzę, pobyć w niej i upewnić się czy wszystko jest właśnie tak jak to sobie wymarzyłaś. Masz też szanse sprawdzić trwałość makijażu i fryzury. Jeśli po wykonaniu makijażu i fryzury próbnej stwierdzisz, że chcesz coś zmienić, albo skorygować, mamy szanse wprowadzić Twoje uwagi w dniu ślubu, wszystko po to, abyś w dniu ślubu wyglądała pięknie i czuła się komfortowo. Wykonanie próby makijażu i fryzury oszczędza również mnóstwo stresujących sytuacji, jeśli w dniu ślubu makijaż czy fryzura nie będą odpowiadały Twoim preferencją, zwykle nie ma już czasu na to, aby je zmienić. Jest to najważniejszy i wymarzony dzień Twojego życia, cały czas będziesz w centrum uwagi, warto, więc zagwarantować sobie spokój ducha, pewność siebie i komfort w odpowiednio dobranym na usłudze próbnej makijażu i fryzurze.

Ile makijaży i fryzur wykonujemy podczas usługi próbnej?

Podczas usługi próbnej wykonujemy jeden makijaż i jedna fryzurą. Wykonanie makijażu i fryzury poprzedza szczegółowa konsultacja, poznanie preferencji i oczekiwań odnośnie stylizacji ślubnej, całość jest też oczywiście dobrana odpowiednio do typu urody, osobowości wszystko po to, aby stworzyć dla Ciebie wyjątkową i olśniewającą stylizację.

Gdzie wykonuje Pani makijaż i fryzurę próbną?

Usługi makijażu i fryzury próbnej wykonuję w Warszawie na Ursynowie (okolice metra Stokłosy), dokładny adres podaję przy rezerwacji terminu na usługę.  

Czy dojeżdża Pani do Klientki w dniu ślubu?

W dniu ślubu zawsze dojeżdżam do Klientki. W Warszawie dojazd jest bezpłatny w granicach dzielnic: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Ursus, Ochota, Wola i Śródmieście, koszt dojazdu do pozostałych dzielnic to 30 zł. Koszt dojazd poza Warszawę ustalany jest indywidualnie. Pracuję i dojeżdżam na terenie województwa mazowieckiego.

Jak przygotować się do usługi próbnej?

Na tydzień przed usługa próbną bardzo proszę o wykonanie przynajmniej 3 razy peelingu twarzy i dekoltu (w tym jeden na dzień przed usługą) oraz codzienne nawilżanie skóry oraz ust. Przyszłe Panny Młode na próbę powinny ubrać bluzkę w kolorze białym lub zbliżonym do koloru sukni ślubnej, aby zobaczyć jak komponuje się cała stylizacja. Na 1-2 dni przed usługą próbną proszę wykonać regulację brwi, jest to bardzo ważne dla ostatecznej estetyki makijażu. Na usługę próbną proszę przyjść w czystych, umytych włosach i w codziennym makijażu lub bez makijażu. Można przynieść ze sobą swoje kosmetyki kolorowe i kosmetyki do pielęgnacji. Warto zabrać ze sobą zdjęcie sukni (jest to punkt wyjścia do stworzenia stylizacji), oraz zdjęcia dodatków, butów, kwiatów, jeśli te elementy zostały już zakupione lub wybrane, jeśli nie, nie wspólnie znajdziemy odpowiednie elementy stylizacji.

Na jakich kosmetykach pracuję?

Pracuję na profesjonalnych produktach renomowanych marek, są to głównie wysokiej klasy produkty marek profesjonalnych dla wizażystów oraz marki selektywne min.: Kanebo, Shiseido, Guerlain, Benefit, Smashbox, Estee Lauder, Chanel, Yves Sant Laurent, Kryolan, Ben Nay, Screen Face, Mahron, Glazel, Inglot, MAC, Dior, Lancome, Bobbi Brown, Make up Factory, IsaDora, ArtDeco, Pupa, Revlon, Catrice, Luxe, NYX , Urban Decay, The Balm, Clinique, Douglas, Too Faced, Zoeva, Sephora... i wielu innych. Dbam o higienę pracy, stosuję jednorazowe aplikatory, dezynfekuję pędzle i kosmetyki.

Na czym polega korekta Pana Młodego?

Korekta Pana Młodego wykonywana jest na bazie kosmetyków przeznaczonych do cery męskiej. Polega ona na zmatowieniu cery poprzez aplikację odpowiedniego kremu i przypudrowanie cery. Zakamuflowane zostają również wszelkie niedoskonałości, sińce pod oczami i wypryski. Brwi zostaną wyczesane i ułożone a usta nawilżone. Jeśli masz wątpliwości czy Pan Młody potrzebuje takiej korekty zajrzyj tu, jeśli nie wiesz jak nakłonić Pana Młodego do takiej usługi zajrzyj tu.

MAKIJAŻ I FRYZURa okolicznościowa – Najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej zapisać się na makijaż/fryzurę?

Im szybciej tym lepiej. Jeśli znasz już datę uroczystości, na którą potrzebujesz wykonać makijaż/fryzurę zapraszam do kontaktu. W zawiązku z charakterem mojej pracy, uczestnictwem w różnych imprezach, sesjach, eventach, szkoleniach i współpracą z moimi stałym Klientkami mój terminarz szybko się zapełnia.

Jak długo trwa wykonanie makijażu/fryzury?

Wykonanie makijażu trwa zazwyczaj od 50 do 60 minut. Czas wykonania fryzury to zazwyczaj od 40 do 60 minut, zależnie od tego, jaką fryzurę wykonujemy.

Co wykonujemy najpierw makijaż czy fryzurę?

Jeśli zamawiasz u mnie usługę makijażu i fryzury, najpierw wykonujemy fryzurę potem makijaż. W przypadku wykonywania fryzury u swojego fryzjera, również zalecam taka kolejność, najpierw wykonanie uczesania u fryzjera, a potem wizytę u mnie w celu wykonania makijażu.

Co wliczone jest w cenę makijażu?

W cenę makijażu wliczony jest:

  • krótki wywiad z klientką odnośnie pielęgnacji cery, preferencji odnośnie makijażu,
  • analiza rodzaju cery i proporcji twarzy,
  • krótki zabieg pielęgnujący przygotowujący cerę do makijażu (dobierany indywidualnie do potrzeb skóry),
  • wykonanie makijażu przez doświadczona wizażystkę na bazie profesjonalnych kosmetyków, z wykorzystaniem sztucznych kępek/pasków rzęs, wraz z utrwaleniem specjalnym fixerem na życzenie Klientki,
  • koszt kosmetyków użytych do makijażu.
Co wliczone jest w cenę fryzury?

W cenę fryzury wliczony jest:

  • krótki wywiad z klientką odnośnie pielęgnacji włosów, preferencji odnośnie fryzury,
  • analiza proporcji twarzy,
  • odpowiednie przygotowanie włosów do czesania,
  • wykonanie fryzury przez doświadczoną stylistkę fryzur na bazie profesjonalnych salonowych kosmetyków do stylizacji włosów, 
  • koszt wsuwek, kokówek, gumek, wypełniaczy do kok, oraz koszt użytych kosmetyków do włosów.
Gdzie wykonuje Pani makijaże/fryzury?

Usługi makijażu i fryzury wykonuję w Warszawie na Ursynowie (okolice metra Stokłosy) dokładny adres podaję przy rezerwacji terminu na usługę.

Czy dojeżdża Pani do Klientek?

Dojazd do Klientki możliwy jest przy zamówieniu usług na kwotę min. 300 zł. W Warszawie dojazd jest bezpłatny w granicach dzielnic: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Ursus, Ochota, Wola i Śródmieście, koszt dojazdu do pozostałych dzielnic to 30 zł. Koszt dojazd poza Warszawę ustalany jest indywidualnie. Pracuję i dojeżdżam na terenie województwa mazowieckiego.

Jak przygotować się do usługi makijażu/fryzury?

Na tydzień przed makijazem proszę o wykonanie przynajmniej 2 razy peelingu twarzy (w tym jeden na dzień przed usługą) oraz codzienne nawilżanie skóry twarzy oraz ust. Na 1-2 dni przed usługą próbną proszę wykonać regulację brwi, jest to bardzo ważne dla ostatecznej estetyki makijażu. 

Na usługę czesania, prosęe przyjść w czystch włosach, w miarę możliwości bez nakładania odżywek.

Na jakich kosmetykach pracuję?

Pracuję na profesjonalnych produktach renomowanych marek, są to głównie wysokiej klasy produkty marek profesjonalnych dla wizażystów oraz marki selektywne min.: Kanebo, Shiseido, Guerlain, Benefit, Smashbox, Estee Lauder, Chanel, Yves Sant Laurent, Kryolan, Ben Nay, Screen Face, Mahron, Glazel, Inglot, MAC, Dior, Lancome, Bobbi Brown, Make up Factory, IsaDora, ArtDeco, Pupa, Revlon, Catrice, Luxe, NYX , Urban Decay, The Balm, Clinique, Douglas, Too Faced, Zoeva, Sephora… i wielu innych. Dbam o higienę pracy, stosuję jednorazowe aplikatory, dezynfekuję pędzle i kosmetyki.

Fryzury wykonywane są na bazie profesjonalnych salonowych kosmetyków do stylizacji włosów.