BLOG – kategoria MAKIJAŻ

blog anna stachniak

utworzone przez | maj 24, 2022 | MAKIJAŻ

 Jeśli zależy Ci na doskonałych zdjęciach biznesowych, to z pewnością fotograf zasugeruje Ci wykonanie makijażu i fryzury u profesjonalisty.

Jest to niezbędna inwestycja w Twój wizerunek, który na pewno chcesz wykreować w oczach Twoich klientów i współpracowników. Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie, zainwestuj w swój wygląd. Dzięki temu będziesz w pełni zadowolona z efektu profesjonalny zdjęć biznesowych.

Sesja biznesowa i wizerunkowa rządzi się swoimi prawami – ma przedstawić Cię jako kompetentnego eksperta i pokazać w jak najlepszym świetle. Twój wizerunek ma przyciągać uwagę, wzbudzać zaufanie, szacunek i otwartość. Z cała pewnością Twój strój, makijaż oraz fryzura są elementami takiego profesjonalnego wizerunku. 

Dlaczego makijaż i fryzura są tak ważne na sesji zdjęciowej 

Aparat fotograficzny jest bezlitosny dla wszelkich niedoskonałości skóry i włosów. Twarz bez makijażu w obiektywie nie prezentuje się dobrze, zwłaszcza w chłodnym oświetleniu. Jest blada, widać na niej dokładnie wszelkie zmarszczki, przebarwienia, zaczerwienienia a flesz lampy podczas sesji sprawia, że będzie płaska i zupełnie bez wyrazu.

Profesjonalny makijaż biznesowy i fryzura to bardzo istotny warunek pomocny w uzyskaniu świetnego efektu końcowego sesji zdjęciowej. Dobrze jest o tym pamiętać planując sesję zdjęciową w swojej firmie.

Dla wielu osób sesja zdjęciowa to sytuacja wyjątkowa. Czasem wywołująca stres. Tych kilka chwil przed sesją pod opieką wizażystki/stylistki fryzur pozwala się odprężyć i nastroić. Z całą pewnością profesjonalnie wykonany makijaż może także dodać pewności siebie.

Osoby biorące udział w zdjęciach, a w szczególności Panie lubią poczuć się zaopiekowane i przygotowane do sesji najlepiej jak to możliwe. Widząc się w profesjonalnym makijażu i dobrze ułożonej fryzurze czują się świetnie co wpływa na pracę przed obiektywem, a w efekcie bardzo dobrze wygląda na zdjęciach.

Makijaż to niepozorny dodatek. Na tyle niepozorny, że niejednokrotnie w efekcie finalnym, czyli na zdjęciach nie zwraca na siebie uwagi. Jednak na tyle ważny, że kiedy jest wykonany nie właściwie, lub nie ma go wcale, to zdecydowanie widać jego brak.

 

Jak powinien wyglądać makijaż i fryzura do sesji biznesowej/wizerunkowej

Makijaż do zdjęć znacznie różni się od klasycznego makijażu. Do jego prawidłowego wykonania niezbędna jest znajomość zasad światłocienia i odpowiednich technik. To właśnie one decydują o tym, że osoba fotografowana wygląda świeżo i promiennie.

Zarówno makijaż jak i fryzura do sesji zdjęciowej to szczególnie ważne elementy, które mają ogromny wpływ na finalny efekt uzyskiwany na zdjęciach.

Makijaż biznesowy do sesji zdjęciowej cechuje lekkość, naturalność i świeżość, nie może być on przerysowany. Trzeba jednak pamiętać, że makijaż biznesowy do sesji zdjęciowej jest jednocześnie makijażem fotograficznym, więc musi być nieco mocniejszy niż makijaż na co dzień.

Idealnie dobrany podkład oraz korektor, zamaskują ewentualne mankamenty skóry, wyrównają jej koloryt. Puder, pozwoli zapanować nad nadmiernym świeceniem się cery. Delikatne modelowanie nada twarzy głębi i świeżości. Natomiast umiejętnie podkreślone oczy, wydobędą błysk spojrzenia i dodadzą mu nieco wyrazistości.

Kolory makijażu biznesowego to przede wszystkim rozmyte brązy, beże, szarości, grafit, pastelowy róż dobrane kolorystycznie do urody jak również do stroju i charakteru zawodowego fotografowanej osoby.

Makijaż biznesowy wykonuje się również Panom, polega on na korekcie niedoskonałości, cieni pod oczami i zmatowieniu skóry twarzy.

Uzupełnieniem makijażu biznesowego jest odpowiednia fryzura. Często chodzi o uporządkowanie włosów i nadanie im bardziej wyrafinowanego wyglądu pasującego do całej stylizacji biznesowej.

Kluczem w makijażu i fryzurze biznesowej jest elegancja i minimalizm.

Jako makijażystka z wieloletnim doświadczeniem, wiem jak sprawić, by makijaż prezentował się dobrze na zdjęciach, współgrał z oświetleniem wykorzystywanym podczas sesji i nie zginął w ostrym świetle lamp błyskowych i studyjnych. Jeśli  szykujesz się na sesję wizerunkową zapraszam na makijaż i fryzurę. Dzięki bogatemu doświadczeniu, profesjonalnie i kompleksowo przygotuję Cię do sesji zdjęciowej. Oferuję makijaże do sesji zdjęciowych kobiecych i męskich, na potrzeby komercyjne np. sesje biznesowe, wizerunkowe jak i prywatne np. sesje ciążowe, sesje kobiece itp.

Zapraszam do współpracy!

Ania

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ