Blog

Tytuł posta na tle nagłowka blog.

kosmetyki mineralne blog

Dziś kilka słów na temat kosmetyków mineralnych, do których stosowania gorąco Was zachęcam są to rewelacyjne kosmetyki, które nie tylko zagwarantują piękny i zdrowy makijaż, ale również pomogą doprowadzić Waszą cerę do porządku i zapewnią jej odpowiednią pielęgnację w ciągu dnia. Jeśli interesuje Was temat kosmetyków mineralnych zachęcam do przejrzenia bloga, znajdziecie tu kompendium wiedzy na ten temat.

 

Co to są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne jak wskazuje nazwa to kosmetyki stworzone tylko i wyłącznie na bazie minerałów, złożone z minimalnej ilości składników łagodne, hipoalergiczne i niepodrażniające skóry. Fantastycznie nadają się do cer problematycznych, wrażliwych czy trądzikowych. Produkty mineralne są delikatne i mogą być używane przez osoby z alergiami oraz po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Mają właściwości przyspieszające gojenie, redukujące wydzielanie sebum i antybakteryjne. Kosmetyki mineralne to preparaty wyjątkowo delikatne dla skóry. Jeżeli chcesz, aby Twoja cera przez lat była zdrowa, odpowiednio odżywiona i promieniała naturalnym blaskiem zacznij je stosować.

 

Historia kosmetyków mineralnych

Makijaż mineralny nie jest niczym nowym. Wiele dawnych kultur stosowało kruszone minerały do barwienia skóry w celach dekoracyjnych, rytualnych czy dla kamuflażu. Historia makijażu mineralnego sięga znacznie dalej, właściwie do czasów, od kiedy człowiek po raz pierwszy zapragnął poprawić swój wygląd. Współczesne kosmetyki mineralne zostały stworzone w latach 70-tych w USA, specjalnie dla kobiet po zabiegach medycyny estetycznej (np. po peelingu chemicznym, mikrodermabrazji czy botoksie) i operacjach plastycznych, dopiero potem zaczęto je produkować na skalę światową. Ich delikatna formuła pozwala właśnie na wykonanie makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych i zabiegach dermatologicznych. Kosmetyki mineralne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, gdyż bardzo pozytywnie wpływające na kondycję cery.

Co charakteryzuje kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne to oczyszczone i starannie zmielone minerały, połączone w odpowiednich proporcjach, do których dodaje się pigmenty mineralne w celu uzyskania różnych odcieni produktu. W zależności od producenta skład kosmetyków mineralnych może być różny, jednak generalnie składają się na niego trzy grup składników: wypełniacze, dodatki oraz pigmenty. Prawdziwe kosmetyki mineralne nie zawierają szkodliwych i drażniących substancji konserwujących, sztucznych wypełniaczy, barwników, środków chemicznych, nanocząsteczek, wody, olei ropopochodnych zatykających pory oraz innych substancji wpływających negatywnie na skórę. Zawierają w swoim składzie 100% czystych minerałów, absolutnie bezpiecznych dla Twojej cery. Kluczową cechą charakterystyczną kosmetyków mineralnych jest ich sypka konsystencja. Podkłady mineralne zapewniają bardzo dobre krycie i wykończenie makijażu odpowiadające podkładowi wraz z wykończeniem pudrowym. Są wodoodporne i bardzo wydajne. Termin ważności kosmetyków mineralnych jest nieograniczony, gdyż minerały z natury nie podlegają rozkładowi i nie utleniają się, daje Ci to gwarancje wykorzystania takiego kosmetyku do samego końca.

 

Kosmetyki zmineralizowane – nie daj się nabić w butelkę

W związku z coraz większą świadomością kobiet związana ze zdrowym stylem życia nastąpił znaczny wzrost zainteresowania kosmetykami mineralnymi. Największe koncerny kosmetyczne dobrze o tym wiedzą, dlatego w ich ofercie obok tradycyjnych kosmetyków do makijażu znalazły się też mineralne, a tak naprawdę pseudomineralne lub inaczej mówiąc zmineralizowane. Niestety nie uregulowano do tej pory kwestii tego co można określać mianem kosmetyków mineralnych i co powinny zawierać. Spowodowało to napływ na rynek kosmetyczny produktów mineralnych tylko z nazwy. W ich składzie znajdziemy zbędną chemię, substancje, które mogą być lub są szkodliwe dla skóry a nawet zdrowia. Najczęściej są to tradycyjne chemiczne kosmetyki, do których dodano tylko mineralny dodatek. Na szczęście wybór należy do Ciebie dlatego zachęcam do czytania składów kosmetyków i wybierania tych, które są w 100% mineralne.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosmetyków mineralnych zajrzyj tu (link do postu na temat składu kosmetyków mineralnych). Zachęcam też do przeczytania postu na temat aplikacji podkładów mineralnych.

Zainteresowała Cię tematyka kosmetyków mineralnych? Chcesz pplikacji i przetestować kosmetyki mineralne na własnej skórze zapraszam na warsztaty o kosmetykach mineralnych szczegóły, terminy i rejestracja na warsztaty tu. Możesz również skorzystać z grupowej lub indywidualnej nauki makijażu mineralnego szczegóły, terminy i rejestracja na warsztaty tu.